o mnie

 

"Ubieram piękne minerały w szlachetne materiały"

 

Początek lat 90, Warszawa. Pojawiam się. 

Wychowałam się na Bródnie gdzie w tamtych latach szarość blokowiska z wielkiej płyty kontrastowała z jaskrawymi streczowymi dzwonami w kwiaty. A kolorowe drewniaki z plastikową chińczyzną z bazarku przy pętli autobusowej na której przez wiele lat zaczynała trasę słynna 500.

Sztuki piękne są ze mną od początku. W podstawówce dużo rysuję a po lekcjach skaczę w gumę i wyżywam się kredą na chodniku. Za dzieciaka wygrałam parę konkursów plastycznych i to tyle.

W gimnazjum robię ogromne ilości kolczyków. Pojawiają się pierwsze sprzedaże. Już wtedy myślę o własnej marce.

Wybieram artystyczne liceum. Swoje umiejętności szlifuję na przeróżnych kursach, ląduję również w Państwowym Ognisku Artystycznym na Warszawskich Nowolipkach. Początkowo rysunek, ostatecznie z związku z wieloletnim zamiłowaniem do tworzenia biżuterii trafiam na jubilerstwo.

W wieku 17 lat tworzę pierwsze sztuki prawdziwej biżuterii w srebrze. Jestem zafascynowana. Wszechobecne głosy rozsądku mówią - zajmij się czymś co zapewni ci w przyszłości byt. Niepewne wybory doprowadzają mnie do zdobycia 2 zawodów, skupiam się na jednym, zostaję technikiem dentystycznym na pełny etat.

Kilka lat mija, robię biżuterię, jednak nie szlachetną. Pracuję w ortodoncji którą lubię ale tęsknię za srebrem. 

Idę na weekendowy kurs tworzenia biżuterii w technice wire wrapping. Tym razem jestem przekonana, że jubilerstwo jest moim powołaniem. Postanawiam wznowić ten kierunek. 

Rok 2018, wybieram się na kurs zawodowy na złotnika jubilera. Towarzyszy mi deja vu - odbywa się on w budynku liceum do którego miałam przyjemność uczęszczać. Piękny twórczy czas. Prawdziwe rzemiosło. I przepadam. Od pierwszego szlifu pilnikiem wiem że już nic mnie nie zatrzyma. Zdaję egzamin i niedługo później otwieram oficjalnie działalność.

W marcu 2020 zmaterializowałam marzenie o własnej marce. 

No i spotykamy się - tu i teraz, na mojej stronie gdzie z przyjemnością podzielę się z Tobą kawałkiem mojej sztuki!

Biżuterię wykonuję osobiście i ręcznie ze szlachetnych materiałów, klasycznymi technikami złotniczymi. Kilka razy w roku tworzę kolekcje główne. Początkowo składają się one z kilku modeli, z biegiem czasu dołączają kolejne egzemplarze. W międzyczasie powstają pojedyncze sztuki biżuterii oraz zamówienia indywidualne. 

Anna Bojanowska 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl